6 tipů jak a čím podpořit imunitu u dětí, testováno maminkami!

Imunita je vlastně taková prezidentská ochranka každého z nás. Má za úkol vyhledávat cizorodé látky a nedovolit jim, aby nám škodily. Obecně je důležitá vyvážená strava, přiměřený pohyb na čerstvém vzduchu, dostatek spánku a samozřejmě minimalizace stresů. 

1. Pestrá strava

Pro posílení imunity je velmi důležitým zdravý životní styl. Zejména je kladen důraz na odlehčení stravy a průběžné pojídání sezónních druhů ovoce a zeleniny. U vyvážené stravy by měl být pokryt dostatečný příjem všech výživných látek. Odborníci propagují konzumovat pestrou stravu obsahující ovoce, zeleninu, maso, obiloviny, mléčné výrobky i tuky. Zásadou je samozřejmě přiměřenost ve velikosti porcí. 

V období, kdy děti čeká stres spojený s chozením do škol a školek je výhodné doplňovat stravu o vitamíny a betaglukany, ideálně v jednom chutném balení. Dobrým příkladem takového doplňku stravy je IMMUNOTROFINA d s originálním betaglukanem a vitamíny.

2. Dostatek tekutin 

Dbát bychom měli i na dostatek tekutin, především čisté vody, bylinkových čajů při nachlazení a minerálních vod s obsahem sodíku, draslíku a hořčíku. Skvělá je pak pro tělo rakytníková šťáva, která má velký podíl vitamínu C. Naředit si ji můžeme s vodou či minerálkou a pít jako šťávu nebo limonádu.

3. Pohyb

Pro děti je pohyb naprosto přirozený. Dítě potřebuje cca 6 hodin pohybu denně, z toho naprostou většinu (4,5 hodiny) tvoří spontánní pohybová aktivita. Důležité je vybírat vhodné všestranné pohybové aktivity, které dítě baví. Pohyb s radostí je pohyb pro zdraví. Záleží hlavně na blízkém okolí dětí, jak je dokáže motivovat ke cvičení/hraní, a tím ovlivnit jak jejich psychomotorický vývoj, tak obranyschopnost jejich organizmu. 

Přínosné je též otužování těla (sauna svědčí i dětem, ale zvykejte je pomalu), v zimě pak dbejte na pravidelné procházky, výlety nebo sezónní zimní sporty jako jsou lyže či běžky.

4. Dostatek spánku

Nedostatek spánku narušuje funkci našeho imunitního systému. Měli bychom si ho tedy dopřát dostatek. Ve 3 letech věku potřebují děti spát minimálně 10 hod a užít si 1 malého zdřímnutí po obědě. 6 leté děti by měly chodit spát večer mezi sednou a půl devátou, zvlášť pokud budou vstávat do školy na 7 hodinou.

5. Eliminujte stres

Pro děti je důležité, aby ani jejich rodiče nepropadali stresu. Dlouhodobý či silný stres oslabuje tělo a imunitní systém, čímž zvyšuje možné riziko onemocnění. I proti stresu lze bojovat dodržováním určitého denního režimu, který si stanovíme. Zkuste se také více věnovat činnostem, které baví a naplňují celou rodinu. Dítě může mít stres ze školy, nebo kvůli šikaně… mluvte se svými dětmi a každý den se jich zeptejte, jaký měly den a jestli je něco netrápí.

6. Doplňky stravy

V období zvýšeného výskytu infekčních a respiračních onemocnění můžete přidat k pestré stravě i její doplňky. Podávání těchto přípravků je dobré plánovat dlouhodobě a následně je užívat v průběhu celého podzimu a zimy.

Nejčastěji si volíme různé vitamíny, které přispívají k normální funkci imunitního systému. 
 

  • Immunotrofina d

V případě  IMMUNOTROFINY d v tabletách může vaše dítě i vy užívat originální betaglukan BETARIGHT®, vitaminy (A, B5, C, D3, E) a zinek v jednom doplňku stravy.

U betaglukanů je potřeba sledovat několik faktorů. Kromě zdroje, ze kterého je betaglukan vyroben, je zapotřebí kontrolovat jeho čistotu. Základním požadavkem je, aby čistota byla minimálně 70 %. Proto betaglukan BETARIGHT®, který je součástí Immunotrofiny d v tabletách, otevřeně nabízí certifikát, který potvrzuje, že jeho čistota není nižší než 70 %.

Maminky testovaly Immunotrofina d tablety 

Od 15 října 2021 měly maminky a jejich děti, možnost po dobu dvou měsíců otestovat tento doplněk stravy.Výsledkem je krásné průměrné hodnocení 4 **** z 5 možných, a proto od nás tento produkt získává razítko spokojenosti. 


Šárka Němcová ★★★★★

“Byla jsem spokojená, jak s chutí, tak s rozpouštěním tablet. I nadále si budeme produkt kupovat více v podzimním a jarním období”

Všech 16 dodaných recenzí si můžete přečíst v našem testovacím článku. Ne každému produkt vyhovoval, a ne každá maminka viděla reálné výsledky, je ale potřeba dodat, že při posilování imunity záleží na všech výše zmíněných faktorech, nejen na doplňku stravy.


*Produkt není určený těhotným ženám ani dětem do 3 let