Gynekologie

TYNDAFLOR® vaginální čípky

zdravotnický prostředek

Objednat

TYNDAFLOR® vaginální čípky je vhodný pro podpůrnou léčbu příznaků spojených s vulvovaginitidou jakéhokoli původu, včetně HPV (lidský papilomavirus).

Díky svému složení chrání vaginální sliznici a vytváří prostředí bránící množení patogenních mikroorganismů. Současně zklidňuje, ulevuje od svědění a upravuje vaginální pH.

Obsahuje ImmunoBlend – směs tyndalizovaných produktů fermentace (Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Streptococcus thermophilus), prebiotikum Sunfiber® (částečně hydrolyzovaná guarová guma), extrakt z měsíčku lékařského, kyselinu mléčnou, vitamín A a E.

Doporučuje se používat 1 čípek denně po dobu minimálně 5 po sobě následujících dní, ideálně večer před spaním. Délka léčby závisí na vývoji příznaků a neměla by překročit 30 dní.

Pro zlepšení účinku přípravku se doporučuje použít ráno vaginální výplach TYNDAFLOR®.

TYNDAFLOR®vaginální čípky je zdravotnický prostředek určený pro podpůrnou léčbu příznaků spojených s vulvovaginitidou jakéhokoliv původu. Návod k použití ZDE

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

 


TYNDAFLOR® vaginální výplach

zdravotnický prostředek

Objednat

TYNDAFLOR® vaginální výplach je nesterilní jednorázový roztoku pro intimní hygienu, vhodný pro podpůrnou léčbu příznaků spojených s vulvovaginitidou jakéhokoli původu, včetně HPV (lidský papilomavirus).

Díky svému složení chrání vaginální sliznici a vytváří prostředí bránící množení patogenních mikroorganismů. Současně zklidňuje, ulevuje od svědění a upravuje vaginální pH.

Obsahuje ImmunoBlend – směs tyndalizovaných produktů fermentace (Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Streptococcus Thermophilus), chlorhexidin diglukonát, kyselinu mléčnou, α-bisabolol (hlavní složka esenciálního oleje heřmánku).

TYNDAFLOR® vaginální výplach je hotový roztok, připravený k okamžitému použití. Doporučuje se používat jeden výplach denně po dobu minimálně 5 po sobě následujících dní, ideálně večer před spaním. Délka léčby závisí na vývoji příznaků a neměla by překročit 30 dní.

Tyndaflor vaginální výplach je zdravotnický prostředek určený pro podpůrnou léčbu příznaků spojených s vulvovaginitidou jakéhokoliv původu. Návod k použití ZDE

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

 


ellaOne

volně prodejný lék

Objednat

Nouzová antikoncepce po nechráněném pohlavním styku. 

Možno užít až do 5 dní (120 hodin) od pohlavního styku. Účinkuje i v době, kdy je riziko otěhotnění největší – oddaluje ovulaci.

K dostání v každé lékárně bez receptu.
Léčivý přípravek k vnitřnímu užití s obsahem ulipristal acetátu.

Před použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci.


Gynocaps® ORAL

doplněk stravy

Objednat

Perorální řešení pro navrácení přirozené vaginální mikroflóry.

Mezi příznaky intimního diskomfortu se zahrnují podráždění vaginální sliznice, svědění a nepříjemný zápach. Pokud tyto příznaky máte, vaše vaginální mikroflóra je nevyvážená, není v rovnováze. 

Přípravek Gynocaps® ORAL obsahuje kmen Lactobacillus rhamnosus Lcr35® a byl vyvinut tak, aby jeho perorální podání (podání ústy) zajistilo potřebnou účinnou koncentraci kmenu L. rhamnosus Lcr35® v pochvě. Obsahuje rovněž zinek, který přispívá k normální funkci imunitního systému.

Každá tobolka přípravku Gynocaps® ORAL je vyrobena na rostlinné bázi (certifikát Vegan) a je odolná vůči kyselému prostředí v žaludku. To pomáhá stabilizovat a chránit účinné látky obsažené v tobolce a zajistit tak jejich fungování.

Přípravek je vhodný jako doplněk přípravků určených k léčbě vaginálních zánětů a je vhodný pro všechny dospělé ženy.


Gynocaps® vaginální tobolky

zdravotnický prostředek

Objednat

Gynocaps® obnovuje vaginální mikroflóru: Nerovnováha vaginální mikroflóry může způsobit svědění, nepříjemný zápach, abnormální výtok, pálení a diskomfort v oblasti mezi pochvou a konečníkem.

Každá tobolka Gynocaps® obsahuje Lcr Regenerans®, ve kterém je obsažen Lactobacillus casei rhamnosus Döderlein, bakterie, která se přirozeně vyskytuje v pochvě a přispívá k udržení nebo obnovení zdravé mikroflóry pomocí snižování pH.

Používá se zejména jako následná terapie po použití lokální antibiotické či antimykotické léčbě. Možno užívat i současně s perorální antibiotickou léčbou. Vhodný pro všechny dospělé ženy.

Gynocaps je zdravotnický prostředek určený k obnově vaginální flóry a prevenci opakování vaginálních infekcí. Návod k použití ZDE

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.


Gynocaps® S.R.

zdravotnický prostředek

Objednat

Díky přírodním složkám Gynocaps® SR přirozeně obnovuje rovnováhu vaginální mikroflóry.

Jeho jedinečné složení (Lcr Regenerans®) kombinuje probiotika (Lactobacillus casei rhamnosus Döderlein), která se přirozeně vyskytují v pochvě a probiotika a umožňuje trojí účinek: udržuje kyselé pH v pochvě, vytváří ochrannou bariéru proti původcům infekce a vytváří prostředí pro zdravou vaginální mikroflóru.

Gynocaps® SR je první vaginální probiotikum s řízeným uvolňováním. Jedna tableta průběžně uvolňuje množství laktobacilů potřebné pro 4denní kúru. Tím se zmírňují obvyklé časté výtoky způsobené podáváním vaginálních přípravků.

Možno použít jako následnou terapii po použití lokální antibiotické či antimykotické léčbě.

Gynocaps® SR je vhodný pro všechny dospělé ženy.

Gynocaps SR je zdravotnický prostředek určený k přirozené regeneraci a udržování vaginální mikroflóry. Návod k použití ZDE

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.


Pharmatex® vaginální krém

volně prodejný lék

Objednat

Nehormonální antikoncepce, bez receptu. Vhodná po porodu a při kojení. Neovlivňuje negativně vaginální mikroflóru.

Působí čistě lokálně, likviduje spermie již ve vagíně.

Krém se aplikuje hluboko do vagíny pomocí aplikátoru. Ochrana je okamžitá a trvá nejméně 10 hodin. V případě opakovaného styku je nutné aplikovat novou dávku krému.

Léčivý přípravek k vaginálnímu použití. Obsahuje benzalkonium chlorid.

Před použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci.


Pharmatex® vaginální globule

volně prodejný lék

Objednat

Nehormonální antikoncepce, bez receptu. Vhodná po porodu a při kojení. Neovlivňuje negativně vaginální mikroflóru.

Působí čistě lokálně, likviduje spermie již ve vagíně.

Globule se aplikuje hluboko do vagíny zhruba 5 minut před každým sexuálním stykem. Ochrana je okamžitá a trvá nejméně 4 hodiny, ale v případě opakovaného styku je nutné zavést další globuli.

Léčivý přípravek k vaginálnímu použití. Obsahuje benzalkonium chlorid.

Před použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci.


Na co se často ptáte

 

Jak ellaOne nouzová antikoncepce funguje?

Užitím ellaOne se zpozdí ovulace. To znamená, že když spermie vstoupí do vejcovodů, není tam žádné vajíčko, které by mohly oplodnit, takže nemůže dojít k otěhotnění. Pokud však dojde k ovulaci před pohlavním stykem, nebo mezi nechráněným pohlavním stykem a užitím ellaOne, bude pilulka neúčinná a před otěhotněním neochrání. Užitím nouzové antikoncepce co nejdříve po nechráněném sexu snížíte pravděpodobnost otěhotnění.

Kdy mám ellaOne použít?

Čím dříve ellaOne užijete, tím efektivnější bude ochrana proti otěhotnění. ellaOne lze užít až 120 hodin (5 dní) po nechráněném sexuálním styku. Pokud jste se rozhodla chránit se před otěhotněním pilulkou „“po““, na nic nečekejte a užijte ji co nejdříve je to možné.
Pokud do 3 hodin po užití tablety dojde ke zvracení, je třeba užít další tabletu.

Přeruší ellaOne již probíhající těhotenství?

ellaOne je antikoncepce, která je užívaná k prevenci otěhotnění, nikoliv jeho ukončení. Pokud jste již těhotná, přípravek ellaOne existující těhotenství nepřeruší.

Jak si mohu ellaOne koupit?

ellaOne® je volně prodejná k dostání v každé lékárně bez lékařského předpisu. Rovněž ji lze zakoupit na některém z lékárenských e-shopů.

Jak se mám dále chránit, když jsem použila ellaOne?

Po užití přípravku ellaOne® můžete pokračovat v užívání antikoncepční pilulky, pokud jste ji před tím používala. Vzhledem k tomu, že ellaOne® může snížit účinnost běžné hormonální antikoncepce (vč. hormonálních kroužků), doporučuje se používat některou z bariérových antikoncepcí, jako je např.kondom až do konce aktuálního cyklu.

Od kdy mohu použít ellaOne?

Ano, ellaOne je vhodná pro každou ženu v plodném věku, včetně dospívajících.

Proč zvolit Gynocaps Oral

Gynocaps Oral obsahuje potřebnou koncetraci kmenu Lactobacillus rhamnosus Lcr35®, který odolává kyselému pH při průchodu žaludkem, jež umožňuje harmonizaci nejen střevního, ale i poševního prostředí.

Pro koho je Gynocaps Oral vhodný

Je vhodný pro všechny dospělé ženy v případě vaginálního diskomfortu nebo pro snížení rizika jeho vzniku. Gynocaps Oral je vhodný i jako doplněk přípravků určených k léčbě vaginálních zánětů.

Jak užívat Gynocaps Oral

V případě vaginálního diskomfortu se užívají 2 tobolky (1 denně a 1 večer) po dobu 10 dní a pro snížení rizika vzniku vaginálního diskomfortu 1 tobolku denně po dobu 20 dní

Proč zvolit Gynocaps S.R.?

Gynocaps® S.R. je první vaginální probiotikum s řízeným uvolňováním. Jedna tableta průběžně uvolňuje množství laktobacilů (Lactobacillus casei rhamnosus Döderlein) potřebné pro 4denní kúru. Tím se zmírňují obvyklé časté výtoky způsobené podáváním vaginálních přípravků a nutnost zavádění každý den.

Pro koho je Gynocaps S.R. vhodný?

Je vhodný pro všechny dospělé ženy, včetně těhotných.

Jak je možné, že se tableta Gynocaps S.R. udrží zavedená po celou dobu 4 dnů, účinkuje a nevypadne?

Jedná se o speciálně vyvinutou mukoadhezivní tabletu. To znamená, že po zavedení přilne na sliznici, postupně se rozpouští a uvolňuje účinnou látku.

Je normální, že během užívání přípravek špiní a vytéká?

Pokud během léčby pociťujete výtok či špinění, většinou se jedná o přirozený jev, který nemá vliv na účinnost, a proto se první den po zavedení doporučuje použít vložku.Pokud máte pochybnosti, konzultujte příznaky s lékařem.

Kdy je vhodné Gynocaps S.R. užívat

Gynocaps S.R. se užívá po ukončení vaginální antibiotické či antimykotické léčby na obnovu vaginální mikroflóry či během perorální antibiotické léčby jako prevence obtíží či jako prevence opakovaných obtíží.

Pro koho je Pharmatex vhodný?

Pharmatex je vhodný pro všechny ženy, které potřebují antikoncepci.

Proč zvolit Pharmatex

Pharmatex je nehormonální antikoncepce, která působí krátkodobě pouze v místě účinku. Proto ho lze používat i po porodu v době kojení či jako příležitostnou ochranu. Jeho použití nemá vliv na vaginální mikroflóru.

Zásady použití Pharmatexu pro maximální účinek

Antikoncepční účinnost Pharmatexu je závislá na jeho správném použití. Je třeba se vyhnout umývání  intimních partií obou partnerů mýdlem 2 hodiny před stykem a u ženy 2 hodiny po styku, doporučuje se hygiena pouze vodou, zároveň by se v této době ženy měly vyvarovat koupele nebo plavání. Při každém dalším styku použijte novou dávku Pharmatexu.

Dostupné formy Pharmatexu

Pharmatex je dostupný ve formě globulí a krému. Globuly je nutné zavést 5 minut před každým stykem a její účinek trvá po dobu 4 hodin. Krém účinkuje okamžitě, je nutné aplikovat novou dávku před každým stykem a ochrana trvá 10 hodin.