Dětský imunitní systém – jak ho posílit a proč je nyní dětská imunita oslabená?

Děti se vrátily do školních lavic, kvůli pandemii a času stráveného mimo kolektiv, je ale jejich imunita velmi slabá, říkají lékaři. 

Obecně může za dětské nemoci několik činitelů – není to jen blízkost jiných dětí nebo chladnější počasí, ale svoji roli hraje i psychika a stres. Dítě přichází z domácího prostředí do kolektivu neznámých dětí, dětí s různými návyky, z různého sociálního prostředí, různého zdravotního stavu. Když dítě nastoupí do školky nebo do školy, ze dne na den se musí vyrovnat s novým životem, být samostatnější, umět se samo obléci, najíst či uložit ke spánku.

Dětský imunitní systém – jak ho posílit?

 

Rodiče by si měli zvykat posilovat imunitní systém svých děti po celý rok. Stačí dodržovat základní pravidla zdravé stravy, otužovat se a dopřávat tělu dostatek pohybu. V uzavřených kolektivech je poté potřeba často a důkladně větrat.

Mezi nejvýznamnější doplňky stravy, které se nakupují na konci léta jsou vitaminy D3, B6, B12 a C, pořídit můžete i probiotika, prebiotika, přípravky z echinacey, nebo s minerály. Hitem poslední doby jsou také betaglukany, extrahované z kvasinek. 

Dobrým příkladem spojení betaglukanu, vitaminů a minerálů je IMMUNOTROFINA d  kterou si můžete koupit jak ve formě sirupu pro ty nejmenší, tak jako tablety rozpustné v ústech. Tyto dva přípravky jsou odlišné nejen ve formě, ale také ve složení. Sirup obsahuje originální betaglukan Welmune WGP®, vitamin B5, B6 a B12, který snižuje únavu a vyčerpání a zároveň vitaminy D, B6 a B12 přispívají k normální funkci imunitního systému. Na doplnění jsou v sirupu obsaženy i minerály jód a arginin. Aby si děti Immunotrofinu d oblíbily má karamelkovou příchuť. Tablety obsahují celý komplex složek, které podporují správnou funkci imunitního systému - vitamin A, C, D a zinek. Téma pomoci chránit buňky před oxidativním stresem je zastoupena vitaminem C, E a zinkem. A závěrem nelze opomenout chuť, ta je při dlouhodobém užívání důležitá pro děti i dospělé. V případě tablet IMMUNOTROFINA d je to lesní jahoda. 

     

Požadavkem na kvalitní betaglukan je i jeho čistota, která by neměla být nižší než 70 %. Certifikátem potvrzená čistota tohoto Wellmune WGP® betaglukanu není nižší než 75 %.

Stejně jako zdravý životní styl nestačí aplikovat 1 měsíc v roce, tak i podávání Immunotrofiny d má význam především v období od podzimu do jara (například 3 měsíce). Podávání je jednoduché – děti sirup nebo tablety užívají 1x denně. Stejně tak je jednoduché i skladování – položit si je můžete třeba na kuchyňskou linku, abyste nezapomněli na každodenní dávku.

Zapojte se do našeho testování a vyzkoušejte tablety IMMUNOTROFINA d s vitaminy a originálním betaglukanem.