Vaginální obtíže: Jak se jim vyhnout a jak řešit případné problémy? 

 

V létě se ženy často potýkají s vaginálními problémy. Napomáhá k tomu především horko, sezení v dopravních prostředcích, oblečení, které dobře nedýchá a koupání v bazénech, nebo přírodních koupalištích, kde je nepříznivé pH pro intimní partie.

Mezi nejběžnější letní gynekologická onemocnění patří kvasinkové infekce,a to proto, že kvasinkám se daří zejména v teplém a vlhkém prostředí. V letním období stoupá nejen venkovní teplota, ale i teplota v pochvě, a tak se mohou kvasinky přemnožit. Klasické příznaky jsou: nepříjemné svědění, pálení, nebo také poševní výtok. 

Intimní hygiena jako základ 

Důležité pro předcházení vaginálního diskomfortu je správná intimní hygiena, vhodné spodní prádlo, nejlépe z bavlny, nebo také složení stravy či sportovní a jiné denní aktivity. Také například sex a přítomnost sperma (pH okolo 7), může mít vliv na pH vaginy, kde je běžně pH v rozmezí od 3,8 do 4,5. 

Vaginální mikroflóra

Vaginální mikrobiota známá také jako vaginální mikroflóra je ekosystém tvořený miliony mikroorganismů, které jsou součástí poševního prostředí. Stejně jako otisky prstů je tato mikroflóra jedinečná a u každé ženy jiná.

Vaginální mikrobiota je první bariéra proti infekcím a první linie obrany pro naši intimní oblast. Naše intimní zdraví závisí na kvalitě této přirozené bariéry. 

Příčiny vaginálního diskomfortu

Mezí příznaky vaginálního diskomfortu se zahrnují podráždění vaginální sliznice, svědění, výtok a nepříjemný zápach. Pokud tyto příznaky máte, vaše vaginální mikroflóra není v rovnováze. Existuje několik různých příčin:

  • Nezdravý životní styl – kouření, antikoncepce, nechráněný pohlavní styk, snížená imunita, nošení syntetického spodního prádla, přehnaná intimní hygiena, koupání v bazénu nebo v moři apod.
  • Určité životní situace provázející hormonální disbalance – menstruace, těhotenství, poporodní stavy, menopauza.
  • Vaginální infekce – mykózy, vaginózy.
  • Užívání léků – antibiotika, antimykotika, kortikosteroidy.
     

Jak obnovit rovnováhu vaší vaginální mikroflóry?

Vzhledem k tomu, že mikrobiota každé ženy je jiná, je cílem spíše obnovit původní mikrobiotu než ji nahradit. Pro dosažení této rovnováhy existuje doplněk stravy Gynocaps ORAL, který kombinuje účinky zinku a laktobacilů, které jsou přirozeně přítomny v pochvě.

Kmen Lactobacillus rhamnosus Lcr35 je jedním z nejlépe vědecky prozkoumaných kmenů. Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému.

Přípravek Gynocaps ORAL byl vyvinut tak, aby jeho perorální podání (ústy) zajistilo potřebnou, účinnou koncentraci kmenu Lactobacillus rhamnosus Lcr35 v pochvě. Tento kmen odolává kyselému pH při průchodu zažívacím ústrojím, což umožňuje harmonizaci nejen střevního, ale také poševního prostředí, ve kterém následně působí.

Probiotika v gynekologii

K ochraně vaginální sliznice je vhodné zvolit přípravek, který podporuje populaci laktobacilů buď přímo jejich dodáním (tzv. probiotika) nebo doplněním jejich oblíbené stravy (tzv. prebiotika), či úpravou kyselosti poševního prostředí. V současné době je na našem trhu celá řada různých probiotických preparátů.

Testerky otestovaly Gynocaps ORAL

20 vybraných žen mělo během léta možnost otestovat doplněk stravy Gynocaps ORAL, který pomáhá udržovat vaginální mikroflóru v rovnováze. Výsledek je více než příznivý ★★★★☆ 4 z 5 možných hvězd. 

Recenze z testování 

Anna Schneeweiss ★★★★★

Vaginálním diskomfortem trpím téměř každý měsíc, do teď jsem to řešila výplachy, ale gynocaps oral je lepší i diskrétnější, tobolky jsou skvělé řešení, nabízí možnost dávkování 2 tablety denně při akutních potížích, nebo 1 tabletu jako prevenci, já jsem zvolila dávkování 1 tabletu denně, a žádné potíže se tento měsíc nedostavily, takže můžu říct že produkt pro mě funguje.

Zuzana ★★★★★

Vaginálním diskomfortem trpím bohužel několikrát za rok. Doteď jsem řešila návštěvou lékaře nebo lekárny. Perorální podání je super, žádné tobolky, mastičky, líbí sedmi podání ústy. Varianty dávkování jdou super, každá žena si vybere, co ji vice vyhovuje. S produktem jsem zatim spokojena, zatím se moje obtíže zklidnily.V případě opakování produkt ráda zakoupím, částka 229,- je sice dost vysoká, ale podávání ústy je lepší, tak raději připlatím.

Celkové výsledky, všechny recenze a testovací výzvu najdete zde: ​​www.jejizdravi.cz/testovani/otestujte-gynocaps-oral/