Maminky s dcerami otestovaly Saforelle MISS mycí intimní gel pro dívky

Saforelle® Miss mycí gel na intimní hygienu pro dívky od 2 let, byl speciálně vytvořen tak, aby uklidňoval a respektoval citlivou pokožku malých děvčátek. Tato čisticí péče s přírodními výtažky z Arctium Lappa a ibišku je vhodná pro denní péči o tělo i intimní partie dívek.

Složení s přírodními výtažky ibišku se vyznačuje zvlhčujícími a změkčujícími vlastnostmi. Přispívá tak k lepší hydrataci intimní oblasti, která je často náchylná k pocitu sucha. Složení obohacené o přírodní extrakt z Arctium Lappa, který je pro své zklidňující a zvláčňující vlastnosti a svou šetrnost k pokožce intimních partií ideální pro každodenní hygienu intimních partií a pokožky celého těla.

86 % maminek dalo nejvyšší možné hodnocení

Během března a dubna maminky se svými dcerami otestovaly tento produkt a daly mu nejvyšší možné hodnocení! Všechny recenze naleznete v testovací výzvě.

S intimní hygienou by měly dívky začít již v útlém věku. Jak na to? 

Dodržováním správné hygieny se problémům dá do značné míry předcházet. Některé mladé maminky mnohdy ani netuší, že by malá děvčátka před pubertou, mohla mít nějaké gynekologické potíže.Zatímco v kojeneckém věku, kdy miminko používá pleny, je o jejich intimní partie dobře pečováno, tak v předškolním věku nastane většinou velký zlom. Ačkoli toto je přesně období, kdy se malá děvčátka ještě o sebe nedokáží dobře postarat a ani neznají pravidla správné hygieny. 

Na co si dát pozor v předškolním věku?

Často z neznalosti správného postupu, nebo z nešikovnosti, si dívenky zanesou zbytky stolice do oblasti močové trubice, kterou si takto infikují. K nejčastějším gynekologickým potížím děvčátek mezi třetím a devátým rokem patří právě infekce stydkých pysků a vnějších genitálií.

S příchodem školky se dítě dostává do kolektivu a také do prostředí, kde se může setkat s vícero bakteriemi. Budování imunity u dětí probíhá právě stykem s různými bakteriemi či viry. Po prodělání nemoci dítě získává imunitu. Protože si nepřejeme, aby dítě všechny nemoci prodělalo, tak ho učíme správné hygieně rukou atd. Pozor na rozhozenou mikroflóru také dejte například při léčbě antibiotiky – nejen zažívací systém, ale i pohlavní orgány mohou být kvůli medikaci v nerovnováze. 

Kdy začít s intimní hygienou?

Právě kolem 2 let přichází ten správný čas, kdy se holčička může začít seznamovat také s intimní hygienou. Pomocí speciální kosmetiky pro dívky na intimní hygienu můžete svou malou princeznu začít učit správné intimní hygieně. Malým dětem samozřejmě pomáhá rodič, ale s příchodem školy by měla mít dívka tento intimní hygienický návyk osvojený.

  • pravidelná kontrola čistoty genitálu (od miminek po školní věk)
  • správná technika utírání (zepředu dozadu)
  • správná hygiena rukou nejen PO ale i PŘED použitím toalety
  • intimní hygiena s použitím vhodné intimní kosmetiky