Hemoroidy umí pořádně znepříjemnit život. Jak jim předcházet?

 

Více než 50% lidí nad 50 let trpí nepříjemnými projevy, které provází hemoroidální onemocnění. Těmi nejčastějšími jsou bolest, tlak, řezání nebo svědění kolem konečníku. 

Hemoroidy jsou varikózně rozšířená místa/cévy v okolí konečníku. Rozdělujeme je na vnější, vnitřní nebo kombinované. Vnější hemoroidy jsou citlivé na dotek a občas velmi jemně krvácejí. Vytvoří se vně konečníku a z medicínského pohledu jsou méně závažné. Častěji se však vyskytují vnitřní hemoroidy, které se tvoří uvnitř řitního kanálu. Na hemoroidy trpí obě pohlaví, s přibývajícím věkem přibývá obtíží. Více pacientů je ženského pohlaví, ale pravděpodobně je to dáno spíše tím, že muži se více stydí a k vyšetření proto ani nepřijdou.

Základem léčby je návštěva lékaře, zhodnocení a úprava výživy, která má zcela zásadní vliv na léčení hemoroidů případně na jejich pozdější prevenci.

Jak předcházet hemoroidům?

  1. Strava
  2. Pohyb
  3. Hygiena

Strava

Je důležité do jídla zařadit potraviny obsahující vlákninu, která podporuje vyprazdňování a brání vzniku zácpy. Zařazujte pravidelně i potraviny podporující střevní mikroflóru – čerstvé zakysané mléčné produkty, brynzu, kysané zelí, kvašené okurky, kimchi, misopastu. Strava by měla samozřejmě obsahovat také dostatek vitaminů a minerálů. 

Rozhodně se vyhněte příjmu rafinovaných potravin s obsahem cukru, bílé mouky a aditiv. Zkuste si odříct sladkosti, omezte příjem uzenin, tučných salámů, tavených sýrů, kupovaných pomazánek, polotovarů. Snižte příjem smažených, fritovaných a na otevřeném ohni grilovaných pokrmů. Smažené a pečené kůrky silně dráždí celý trávící trakt a jsou těžko stravitelné. Pijte dostatečné množství vody a bylinných čajů a vyhýbejte se alkoholu a slazeným nápojům.

Pohyb

Pro nastartování a udržení činnosti střev je důležitý pravidelný pohyb. Ideální je chůze nebo plavání. Nedoporučujeme aktivity, které vyžadují dlouhé sezení, například jízda na kole nebo na rotopedu. Vyhněte se cvičení, kde usilovně zadržujete dech - zvedání těžkých předmětů, činek atd. Během silového výkonu dochází ke zvýšení krevního tlaku v oblasti pánve a to může potíže s hemoroidy výrazně zhoršit.

Intimní hygiena jako součást životního stylu

Klasický toaletní papír k provádění intimní hygieny nestačí. Po každém vyprázdnění použijte v první fázi očisty měkký toaletní papír a pak proveďte dočistění vlhkým způsobem. Do zaměstnání nebo na cesty si pořiďte balíček vlhčených ubrousků určených speciálně pro hemoroidy, nebo intimní hygienu. Doma očistěte konečník intimním neparfemovaným gelem a proudem vlažné vody ze sprchy nebo bidetu a jemně vysušte k tomu určeným bavlněným ručníkem. Intimní gel vybírejte s ohledem na složení – ideálně s obsahem bylinek, alantoinu nebo panthenolu. Vyhýbejte se koupelím v horké vodě a noste bavlněné spodní prádlo. Syntetické spodní prádlo způsobuje zapaření a stav hemoroidů se tím zhoršuje. Na toaletu si udělejte dost času a nepotlačujte nutkání na stolici.

Jedním z dobrých příkladů takového intimního gelu je přípravek HEMOROGEL, který obsahuje měsíček lékařský, dubovou kůru, ginkgo biloba, panthenol i naposledy jmenovaný alantoin. Gel je neparfemovaný, lehce zbarvený do hněda extraktem dubové kůry a díky svému složení a konzistenci se hodí i pro ženy v šestinedělí. Ručník nebo ubrousky jemně přikládejte, postiženou oblast jimi netřete. 


Hemorogel od nás získal pečeť doporučení díky skvělému hodnocení v testování

Testování Hemorogelu na www.jejizdravi.cz 

Koncem srpna jsme vybrali 30 testerek, které se přihlásily do naší první testovací výzvy a vyzkoušely právě přípravek Hemorogel. Testování bylo zaměřeno nejen na ženy trpící na hemoroidy, ale také na maminky v šestinedělí po primárním zahojení hráze po porodu. Díky svému složení s obsahem výtažku z dubové kůry, měsíčku lékařského, ginkgo biloba a panthenolu je Hemorogel skvělým pomocníkem právě i novopečeným maminkám.

Hemorogel od testerek získal plný počet hvězd!

Výsledky testování dopadly na výbornou! 74% testerek dalo tomuto kosmetickému přípravku nejvyšší možné hodnocení – 5 hvězd. Všechny dodané recenze si můžete přečíst v testovacím článku.

Nejvíce si naše testerky pochvalovaly příjemnou konzistenci a jemnou vůni Hemorogelu, která nijak nedráždí. Po použití ocenily zklidnění neúprosného svědění během krátké chvilky. Také ocenily jeho praktické balení s pumpičkou, pomocí které je možné dávkovat jen malé množství gelu a zbytečně jím neplýtvat.

Celkově dopadlo testování na jedničku a tak vám tento produkt vřele doporučujeme.