Nevhodná osobní hygiena 

 

Ať už příliš častá (více než dvakrát denně) nebo naopak nedostatečná hygiena - může narušit rovnováhu vaginální mikrobioty a podpořit výskyt patogenních zárodků odpovědných za infekci v podobě mykózy nebo výtoku. Ve zdravé pochvě dospělých žen je hodnota pH mezi 4 a 5. Tím je kyselejší než pokožka, která má mírně kyselé pH v hodnotě 5,5.

Ze stejných důvodů může používání agresivních mycích gelů a mýdel během běžné osobní hygieny podporovat nerovnováhu v mikrobiotě a nepřímo i výskyt bakterií, které způsobují různé vaginální potíže jako je mykóza. 

Ani umělé materiály spodního prádla či příliš těsné oblečení nepomáhají vašim intimním partiím být "dole bez starosti". Zkuste raději biobavlnu a jiné přírodní materiály, volnější kalhoty, v létě sukně...

Správná hygiena


Aby nedošlo k zanesení nežádoucích bakterií z konečníku do pochvy, je důležité dodržovat zásadu správného utírání zepředu dozadu (od vagíny směrem ke konečníku. Ruce si myjte nejen po použití toalety, ale také před! 

Bezpečný a čistý sex


Nejen použití ochrany, ale také bezpečnost z hlediska hygieny - pošlete partnera nejprve do koupelny, než začne váš romantický večer. Na rychlovky bez umytých rukou raději zapomeňte.

Intimní péče během menstruace


V období menstruace je vhodné pravidelné sprchování. Koupání ve vaně se nedoporučuje, protože během menstruace je zvýšená náchylnost k infekcím. Při menstruaci je důležité měnit hygienické vložky každé 2 až 4 hodiny, tampóny každé 2-3 hodiny. Pro pocit komfortu a čistoty doporučujeme používat Saforelle Fresh mycí gel
 

Desatero správné intimní hygieny
 

1. Dejte přednost sprše před vanou

2. Zvolte výrobky osobní hygieny s vhodným pH například mycí gely Saforelle) 

3. Nepoužívejte lubrikační gely, kondomy s příchutí atp.

4. Po použití toalety se otřete zepředu dozadu 

5. Po pohlavním styku se vždy umyjte 

6. Noste prádlo z vhodných materiálů

7. Neperte v agresivních čistidlech

8. Při menstruaci dodržujte intervaly výměny vložek a tampónů

9. Ruce si myjte před i po použití toalety

10. Vyhýbejte se parfémovaným toaletním papírům či vlhčeným dětským ubrouskům