Jak si užít léto bez starostí a nepříjemných ženských potíží?Léto se blíží a s ním i oblíbené vodní radovánky, koupání, opalování a čas dovolených. Na co byste měla myslet, než se vydáte k vodě nebo až si budete balit kufry na dovolenou?

Zejména v létě je velmi důležité dodržovat pravidla intimní hygieny, protože teplé počasí a veřejná či přírodní koupaliště přímo nahrávají nějaké té vaginální obtíži. Jak tedy zůstat celé léto dole bez starosti a užít si teplé dny na maximum? 

Pět zlatých pravidel
 

 1. Zásadní pravidlo je koupat se jen v čisté a vaginálnímu pH příjemné vodě. (Bazény sice bývají čisté, ale zato plné chloru, který vaši vaginální flóru také příliš nepotěší. Sledujte kvalitu vody na koupalištích – weby hygienické stanice).
   
 2. Po plavání se osprchujte a převlékněte do suchého. O důvod víc pořídit si druhé plavky. Stejně tak to dělejte u svých dětí. Pokud je to možné, nechte je u vody klidně běhat nahaté. Nezapomeňte na sluneční ochranu a pokrývku hlavy!
   
 3. Používejte intimní kosmetiku, která nenarušuje vaginální mikroflóru. Vaginální mikroflóra je první bariéra proti infekcím a první linie obrany pro naši intimní oblast, a protože se kvasinkám v létě obzvlášť daří, dbejte na intimní hygienu dvakrát tolik. Mějte po ruce intimní ubrousky Saforelle a v případě "zapaření" se osvěžte.
   
 4. Nenoste těsné oblečení – je čas na šaty a sukně! 
   
 5. V některých destinacích (jako Egypt) se vyhýbejte tekoucí pitné vodě, ale konzumujte pouze vodu balenou.