Jak si užít léto bez starostí a nepříjemných ženských potíží?Léto se blíží a s ním i oblíbené vodní radovánky, koupání, opalování a čas dovolených. Na co byste měla myslet, než se vydáte k vodě nebo až si budete balit kufry na dovolenou?

Zejména v létě je velmi důležité dodržovat pravidla intimní hygieny, protože teplé počasí a veřejná či přírodní koupaliště přímo nahrávají nějaké té vaginální obtíži. Jak tedy zůstat celé léto dole bez starosti a užít si teplé dny na maximum? 

Pět zlatých pravidel
 

 1. Zásadní pravidlo je koupat se jen v čisté a vaginálnímu pH příjemné vodě. (Bazény sice bývají čisté, ale zato plné chloru, který vaši vaginální flóru také příliš nepotěší. Sledujte kvalitu vody na koupalištích – weby hygienické stanice).
   
 2. Po plavání se osprchujte a převlékněte do suchého. O důvod víc pořídit si druhé plavky. Stejně tak to dělejte u svých dětí. Pokud je to možné, nechte je u vody klidně běhat nahaté. Nezapomeňte na sluneční ochranu a pokrývku hlavy!
   
 3. Používejte intimní kosmetiku, která nenarušuje vaginální mikroflóru. Vaginální mikroflóra je první bariéra proti infekcím a první linie obrany pro naši intimní oblast, a protože se kvasinkám v létě obzvlášť daří, dbejte na intimní hygienu dvakrát tolik. Mějte po ruce intimní ubrousky Saforelle a v případě "zapaření" se osvěžte.
   
 4. Nenoste těsné oblečení – je čas na šaty a sukně! 
   
 5. V některých destinacích (jako Egypt) se vyhýbejte tekoucí pitné vodě, ale konzumujte pouze vodu balenou.

Hrozba horkých letních dnů

 • Kvasinková infekce

  Není to konec světa, ale znepříjemní vám život. Mezi příznaky kvasinkové infekce patří vaginální svědění, vaginální výtok, který připomíná tvaroh a páchne po kvasnicích, či vaginální pálení. Důsledné dodržování intimní hygieny a udržování rovnováhy ve vaginální flóře je klíčem k úspěchu. Dbejte na zvýšenou osobní hygienu pomocí vhodné kosmetiky, s nikým si nepůjčujte ručník ani oblečení, nekoupejte se a vyhněte se pohlavnímu styku až do úplného vyléčení. V případě, že se léčíte antibiotiky, se zcela vyhněte sluníčku. Vhodným řešení mohou být gynekologické zdravotnické prostředky na obnovu vaginální mikroflóry která je zásadním faktorem omezujícím výskyt vaginálních infekcí. V případě potřeby však vyhledejte lékaře!

Naše tipy na to, co přibalit do kufru

Kromě slunečních brýlí, opalovacího krému s vysokým SPF a letních šatiček byste při balení měla myslet i na své zdraví. O ochranu intimního zdraví se postará speciální mycí kosmetika, diskomfort v intimní oblasti zaženou polykací kapsle pro navrácení správné vaginální mikroflóry a pro případ zažívacích potíží se také hodí mít po ruce nějakou první pomoc. Hoďte to do kufru, dovolená může začít! 

 • Saforelle intimní kosmetika

Hydratační Saforelle Fresh mycí gel pro intimní hygienu a intimní ubrousky Saforelle, jsou ideální volbou na horké letní dny – přibalte si je s sebou do kufru, nebo koupací tašky. Nyní speciální akce 1+1 na e-shopu Remeda. Více o kosmetice najdete na www.saforelle.cz 

 • Gynocaps® ORAL 

Perorální (podání ústy) řešení pro navrácení přirozené vaginální mikroflóry. Přípravek Gynocaps® ORAL je doplněk stravy, který obsahuje kmen Lactobacillus rhamnosus Lcr35® a byl vyvinut tak, aby jeho perorální podání (podání ústy) zajistilo potřebnou účinnou koncentraci kmenu L. rhamnosus Lcr35® v pochvě. Obsahuje rovněž zinek, který přispívá k normální funkci imunitního systému. 

 • ENTEROL

Volně prodejný lék určený k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu u dětí i dospělých. Léčivý přípravek k vnitřnímu užití s obsahem Saccharomyces boulardii CNCM I-745. Pokud se chystáte například do Egypta, může se hodit.

*Léčivý přípravek k vnitřnímu užití s obsahem Saccharomyces boulardii CNCM I-745. Před použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Zdroj: FB @saforelle_czechia