Ženy v „ohrožení“

Letní horka vystřídala chladnější rána, po dlouhých vlahých dnech nastupuje dřívější stmívání… My se z dovolenkového opojení dostáváme zpět do reality každodenního kolotoče všedních dní, shonu, stresu a povinností. Podzim už je zkrátka na dohled.

To vše v kombinaci s teplotními výkyvy nepříznivě ovlivňuje naši imunitu a my se stáváme náchylnější k virovým či bakteriálním infekcím. V tomto období jsou ženy kvůli vlivům oslabujícím imunitu, vystaveny zvýšenému riziku vzniku vaginálních zánětů. Různými druhy vaginálních infekcí trpí téměř jedna třetina všech žen.

Pochva není nikdy sterilní. Vaginální mikroflóra obsahuje dvě skupiny bakterií: užitečné a škodlivé. Škodlivé bakterie produkují toxiny, které způsobují akutní či dlouhodobá chronická onemocnění. Užitečné naopak zvyšují odolnost, zabraňují množení škodlivých mikroorganismů včetně kvasinek, posilují imunitní systém a příznivě ovlivňují prostředí pochvy. Zdravé, normální pH v pochvě je kyselé 3.8–4.4 a samo o sobě působí pozitivně na složení a růst mikroorganismů, které pochvu kolonizují. Mezi negativní vlivy, které narušují rovnováhu vaginální mikroflóry a způsobují přemnožení nežádoucích mikroorganismů a tím vznik vaginální infekce, patří stres, virózy, užívání antibiotik, používání tampónů, vaginální výplachy, silné dezinfekce v bazénech, hormonální změny, syntetické těsné oblečení i přílišná intimní hygiena s užitím nevhodných mýdel či pěn.

Pro obnovu přirozeného vaginálního prostředí je velmi vhodný Gynocaps® vaginální probiotikum s unikátním složení Lcr35® (Döderleinův laktobacil). Velmi výhodná je depotní forma Gynocaps® S.R., s postupným uvolňováním laktobacilů. Gynocaps® je v Česku jediné vaginální probiotikum s postupným uvolňováním. Pouhé 2 tablety vám zajistí léčbu po dobu 8 dní (zavádí se 1 tableta za 4 dny).

Tato depotní forma (postupného uvolňování laktobacilů) minimalizuje výtoky, které se často vyskytují po zavedení běžných vaginálních přípravků a zajistí vám komfort a pohodlí bez obtěžujícího každodenního zavádění.

Gynocaps® S.R. obnovuje vaginální mikroflóru a poskytuje úlevu od potíží.

Používá se preventivně i při opakovaných vaginálních obtížích, je vhodný v kombinaci s perorálními antibiotiky nebo po vaginální antibiotické i antimykotické léčbě. Gynocaps® S.R.  je rovněž vhodný pro těhotné a kojící ženy.

*Gynocaps SR je zdravotnický prostředek určený k přirozené regeneraci a udržování vaginální mikroflóry. Číslo notifikované osoby: 0537. Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

A pokud si chcete být jistá, že jste pro sebe udělala vše, zkombinujte Gynocaps® S.R s přípravkem pro intimní hygienu – mycím gelem Saforelle®, který neobsahuje mýdlo a je hojně doporučován gynekology právě pro své zásadité pH. Francouzská intimní hygiena Saforelle® je vhodná i pro citlivou a podrážděnou pokožku na každodenní dlouhodobé použití. 

Gynocaps® - zdravotnický prostředek